Samsun Çıkışlı
Hareket Noktası
2 Gece / 3 Gün
süre

YENİ NORMALLEŞME KURALLARI GEREĞİ ARACIMIZ KOLTUK…

KAPASİTESİNE UYGUN DOLULUK ORANI İLE HAREKET EDECEKTİR.

TUR TARİHLERİ :  08-11 TEMMUZ /15-18 TEMMUZ / 19-22 AĞUSTOS / 16- 19 EYLÜL / 21-24 EKİM

2 VEYA  3 KİŞİLİK ODALARDA BİR KİŞİ   900 TL    SNG  FARKI  250 TL.  ₺   

0-6 YAŞ ÜCRETSİZ  6-11 YAŞ  %50 İNDİRİMLİ

TÜM KARTLARA   VADE FARKSIZ 3 TAKSİT İMKANI

 

KALKIŞ NOKTASI
SAMSUN  
TUR SÜRESİ 2 Gece /  3 Gün
ÜCRETE DAHİL HİZMETLER
Ulaşım
2 Gece  Konaklama
3 Sabah kahvaltısı
2 Akşam yemeği
Rehberlik Hizmetleri
Zorunlu Seyahat Sigortası
Milli Park alanlarına giriş ücreti
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Öğlen yemekleri
Müze ve ören giriş ücretleri
 

 

NOT: Fiyatlar iki kişilik odada kişi başı fiyatıdır. Çocuk indirimi iki yetişkin yanında bir çocuk için  geçerlidir

65 YAŞ ÜSTÜ MİSAFİRLERİMİZDEN SEYAHAT SİGORTASI FARKI ALINIR.

Genel Şartlar

Paket tur fiyatlarımıza tüm vergiler dahildir. Ulaşım araçlarımızın türü Minibüs, Midibüs ve Otobüs olarak değişmektedir. Ödemeler kredi kartı veya havale ile yapılmakta olup tüm bakiye tur satış esnasında tahsil edilmektedir. SEYİR TRAVEL öngörülen asgari katılımın sağlanamaması nedeniyle tur iptal bilgisini en geç 1 ay önceden yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile katılımcıya bildirerek turu iptal etme hakkına sahiptir. Tur rehberlerimiz Turist Rehberleri Hizmetlerine ilişkin yönetmelikte yer alan maddeler ışığında çalıştırılmaktadır. Tüketicinin, paket tur sözleşmesinin imzalanmasından itibaren 7 gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin cayma hakkı bulunmaktadır. Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanıp, tek bir çocuk için kullanılır. 0 – 6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Tur esnasında rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Tur esnasında SEYİR TRAVEL sözleşmeye aykırılığın; katılımcının kusurunun bulunması, sözleşme ifa sürecine dahil olmayan üçüncü bir kişinin beklenmeyen ve önlenemez bir davranışının bulunması, mücbir sebep, paket tur düzenleyici ve aracısının gerekli tüm özeni göstermelerine rağmen öngöremedikleri ve engelleyemedikleri bir olayın meydana gelmesi durumu hallerinde sorumlu değildir. Bu broşürde yer alan bilgiler paket tur düzenleyicisi ve aracısı için bağlayıcıdır. Koltuk değişimi ( rotasyon ) uygulamamız bulunmamaktadır.Turlarımızda araçlarımızın 3 ve 4 numaralı koltukları rehberlerimiz için ayrılmakta olup misafirlerimize verilmemektedir. Tüm turlarımız ve servislerimiz için belirlenen noktalar dışında kesinlikle misafir alınışı ve bırakılışı yapılmamaktadır.

Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına Göre Aşağıdaki Şekilde Sınıflandırılır.

OTOBÜSLER: (30 – 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)

MERCEDES Travego/Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı   (cep telefonu kullanılmaz)

NEOPLAN Cityliner/Tourliner 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı  (cep telefonu kullanılmaz.)

MERCEDES Travego/Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı  (cep telefonu kullanılabilir)

 

MIDIBUSLER: (17 – 30 Kişi Sayılarında Kullanılır)

ISUZU TURKUAZ 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

ISUZU SULTAN 35+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

 

MINIBUSLER: ( 16’ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır)

VW VOLT 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

MERCEDES SPRINTER 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.

 

1

1. GÜN

SAMSUN – ŞAVŞAT

SEYİR TRAVEL olarak, Kültür Turları kapsamında, Türkiye’mizin kültürel ve coğrafi zenginliklerini, uzmanlaşmış personelimiz eşliğinde, siz değerli misafirlerimize tanıtmak amacı ile hazırlamış olduğumuz, seyahatimize başlıyoruz.  21.00’da Türkiş Oktay Usta Pastanesi  ve  21.30’da 19 Mayıs Lisesi önünden lüks otobüslerimiz, araç içi  ikramlar ve SEYİR TRAVEL misafirperverliğinde  Şavşat’a  doğru yola çıkıyoruz.

2

2. GÜN

ŞAVŞAT – LAŞET- YAVUZKÖY SEYİR TERASI – KARAGÖL – BALIKLI GÖL –TİBET KLİSESİ 

Yoldaki molalarımızın ardından sabah Şavşat ’a ulaşıyoruz. Otelimizde sabah kahvaltısı alıyoruz. Laşet ile gezimize başlıyoruz. Doğası ile bizi büyülen Laşet’te temiz havada kısa bir gezinti yapıyoruz. Ardından Yavuz Köy Seyir Terasına geçiyoruz. Terastan göreceğiniz manzara hem gözlere hem ruha iyi geliyor. Göz alabildiğince güzelliğiyle uzanan vadi, tepeler ve sonsuz bir yeşillik. Aralardan görünen beyaz evler… Sahara Karagöl Milli Parkı içerisinde yer alan  ladin, çam ve köknar ağaçlarıyla çevrilmiş Karagöl’e geçiyoruz. Göl ve etrafı her mevsim inanılmaz görüntülere sahip Karagöl gezimizin ardından Balıklı Göl’e geçiyoruz.  İzole güzelliği, ince uzun yapısı, çiçeklerle ve dağ çilekleriyle kaplı doğası bizi adeta büyülüyor. Balıklı Göl sonrası alabalık çiftliğinde dere içinde bulunan çardaklarda ayakkabılarınızı çıkartıp soğuk Şavşat dere sularına bırakabilirsiniz. Öğle yemeği molası sonrası bölgede inşa edilen 5 manastırdan biri olduğu bilinen  9. yüzyılda inşa edilen Tibet Manastırını gezip dinlenmek ve akşam yemeği için otelimize geçiyoruz.

3

3. GÜN

  ARŞİYAN YAYLASI

Sabah kahvaltımızın ardından   Arşiyan yaylasına doğru yola çıkıyoruz. Yayla yolu üzerinde meşeli köyündeki peri bacalarını görüp fotoğrafladıktan sonra yaylaya doğru devam ediyoruz. Aracımızdan inip yaklaşık patika , ve zevkli  1 saatlik yürüyüş ile yaylaya varıyoruz. Gürcistan sınırında, 2 bin 600 ile 3 bin 500 metre rakımda yer alan bölge, dört mevsim ayrı güzelliğe bürünen doğası, yörede efsanelere konu olmuş gölleriyle söz konusu yaylaların başında geliyor. Her birinin ayrı bir efsanesi olan Boğa Gölü, Kız Gölü, Yüzen Adalar Gölü başta olmak üzere irili ufaklı 20 gölün yer aldığı yayla, buz gibi berrak suları, bol oksijeni, zengin ve endemik flora çeşitliliğine  sahip  bu muhteşem doğada  yürüyüşler  , fotoğraf çekimi ve yanınızda getirdiğiniz aperitif atıştırmalıklarla piknik yapıyoruz.Keyifli bir gün geçirip  otelimizi geri dönüyoruz.

4

4. GÜN

ARTVİN – BORÇKA KARAGÖL – MACAHEL- MAÇAHEL CAMİİ- MARAL ŞELALESİ-SAMSUN

Sabah kahvaltımızın ardından Şavşat’tan ayrılıp Artvin’e doğru yola çıkıyoruz. Artvin şehir merkezini gören bir tepede mola verip Artvin’i fotoğraflıyoruz. Molamızın  ardından Borçka’ya geçiyoruz. Karadeniz’in eşsiz güzellikleri arasında görülmesi gereken yerlerin başında gelen Borçka Karagöl’ü ziyaret ediyoruz. Gölün üzerinde yer alan platforma çıkıp muhteşem bir doğa manzarası içerisinde ruhunuzu dinlendirip Türkiye Gürcistan sınırına sıfır noktada bulunan Macahel ile gezimize devam ediyoruz. Türkiye’de UNESCO tarafından insan ve biyosfer rezervi projesi ile koruma altına ilk bölge olan  Macahel vadisi farklı türde yaşlı ağaçları ve insan etkisinden uzak bakir doğasıyla gündelik yaşamdan uzaklaşmak ve yeşille kucaklaşmak için benzersiz bir atmosfer sunuyor.. Tamamen ahşaptan iki katlı Macahel camisini ziyaret ediyoruz. Dış tarafı oldukça sade  fakat içerisi dağdaki ağaçların çiçeklerin yaban hayatının tüm renkliliği ve renkliliği caminin içinde dans eder gibi… Cami ziyaretimizden  Maral köyündeki Maral şelalesini ziyaret ediyoruz. Dilerseniz ayakkabılarınızı çıkarıp derenin içinden şelalenin diğer tarafına geçip tam altında yer alarak o güzel serinliği ve muhteşem ıslak yeşillikleri yakından görebiliyorsunuz. Ardından  Samsun’a olan dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Samsun’a varıyoruz ve siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki gezilerimizde buluşmak dileğiyle sizlerle vedalaşıyoruz