Samsun Çıkışlı
Hareket Noktası
4 Gün 3 Gece
süre

YENİ NORMALLEŞME KURALLARI GEREĞİ ARACIMIZ KOLTUK

KAPASİTESİNE UYGUN DOLULUK ORANI İLE HAREKET EDECEKTİR.

TUR TARİHLERİ:8- 11 EYLÜL / 27 – 31 EKİM 

İKİ VEYA ÜÇ KİŞİLİK ODALARDA  BİR KİŞİ 1.250 TL.  TEK KİŞİ ODA FARK ÜÇRETİ 300 TL.  

0 – 6  YAŞ BEBEK ÜÇRETSİZ.  7 – 12  YAŞ   % 50  İNDİRİMLİ 

TÜM KREDİ KARTLARINA VADE FARKLI 3 TAKSİT 

KALKIŞ NOKTASI
Samsun
TUR SÜRESİ 3 Gece / 4 Gün
ÜCRETE DAHİL HİZMETLER
Lüx Seyir Travel araçları ile ulaşım
3 Gece Konaklama
4 Sabah Kahvaltısı
2 Akşam Yemeği
Zorunlu Seyahat Sigortası
Profesyonel Rehberlik Hizmeti
Araç içi ikramlar
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Müze ve ören yerleri giriş ücretleri
Halfeti Tekne Turu
Tüm Öğle Yemekleri
Ekstra turlar

Genel Şartlar

Paket tur fiyatlarımıza tüm vergiler dahildir. Ulaşım araçlarımızın türü Minibüs, Midibüs ve Otobüs olarak değişmektedir. Ödemeler kredi kartı veya havale ile yapılmakta olup tüm bakiye tur satış esnasında tahsil edilmektedir. SEYİR TRAVEL öngörülen asgari katılımın sağlanamaması nedeniyle tur iptal bilgisini en geç 1 ay önceden yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile katılımcıya bildirerek turu iptal etme hakkına sahiptir. Tur rehberlerimiz Turist Rehberleri Hizmetlerine ilişkin yönetmelikte yer alan maddeler ışığında çalıştırılmaktadır. Tüketicinin, paket tur sözleşmesinin imzalanmasından itibaren 7 gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin cayma hakkı bulunmaktadır. Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanıp, tek bir çocuk için kullanılır. 0 – 6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Tur esnasında rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Tur esnasında SEYİR TRAVEL sözleşmeye aykırılığın; katılımcının kusurunun bulunması, sözleşme ifa sürecine dahil olmayan üçüncü bir kişinin beklenmeyen ve önlenemez bir davranışının bulunması, mücbir sebep, paket tur düzenleyici ve aracısının gerekli tüm özeni göstermelerine rağmen öngöremedikleri ve engelleyemedikleri bir olayın meydana gelmesi durumu hallerinde sorumlu değildir. Bu broşürde yer alan bilgiler paket tur düzenleyicisi ve aracısı için bağlayıcıdır. Koltuk değişimi ( rotasyon ) uygulamamız bulunmamaktadır.Turlarımızda araçlarımızın 3 ve 4 numaralı koltukları rehberlerimiz için ayrılmakta olup misafirlerimize verilmemektedir. Tüm turlarımız ve servislerimiz için belirlenen noktalar dışında kesinlikle misafir alınışı ve bırakılışı yapılmamaktadır.

Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına Göre Aşağıdaki Şekilde Sınıflandırılır.

OTOBÜSLER: (30 – 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)

MERCEDES Travego/Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı   (cep telefonu kullanılmaz)

NEOPLAN Cityliner/Tourliner 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı  (cep telefonu kullanılmaz.)

MERCEDES Travego/Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı  (cep telefonu kullanılabilir)

 

MIDIBUSLER: (17 – 30 Kişi Sayılarında Kullanılır)

ISUZU TURKUAZ 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

ISUZU SULTAN 35+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

 

MINIBUSLER: ( 16’ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır)

VW VOLT 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

MERCEDES SPRINTER 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.

1

1. Gün

SAMSUN  -DİYARBAKIR

Seyir Travel Kültür Turları kapsamında Türkiye’nin doğal Güzelliklerini keşfetmek için;

19:00 ‘da 19 Mayıs lisesi önünden ve Türkiş Rizeli Oktay Usta Pastanesi önünden saat 19:30 sizleri alarak sınırsız  Seyir  Travel araç içi ikramları eşliğinde yolculuğumuza başlıyoruz.

2

2. GÜN

DİYARBAKIR – MARDİN

Sabah saatlerinde Diyarbakır merkeze varıyoruz. Sabah kahvaltısı sonrası Osmanlı Dönemi Valilerinden Vezirzade Hasan Paşa tarafından 1573 yılında yapılan Hasan Pasa Hanı’nı ziyaret ediyoruz. Ardından Anadolu‘nun en eski camisi olan Diyarbakır Ulu Camii’ ye gidiyoruz. Büyük bir uyum içerisinde ve farklı dönemlere ait avlu cephesine yerleştirmiş olan mimari bezekler, kabartma ve yazıtları gördükten sonra Ulu Cami den ayrılıyoruz. Sonrasın Akkoyunlu Kasım Han tarafından yaptırılan Şeyh Mutahhar Cami’sinin dört ayaklı minaresini görüyoruz. Dört ayaklı minareden ayrıldıktan sonra Hurriler,Mitanniler,Hititler,Asurlar,Medler,Persler,Büyük İskender,Romalılar,Bizanslar,Araplar, Selçuklular,Osmanlılar ve 30’a yakın uygarlığın hüküm sürdüğü Sur içini geziyoruz ve Dicle Nehri üzerinde yer alan tarihî köprüsü 10 Gözlü Köprü’yü fotoğraflıyoruz. Sonrasında  Mardin’e geçiyoruz.Mardin şehir turu muz ile Mardin ‘i keşfetmeye başlıyoruz. Medreseden görünen Mezopotamya manzarası sizleri büyüleyecek. Ulu Cami’yi ziyaret ediyoruz. Mardin’in dar sokaklarını keşfediyor. Alışveriş için sizlere serbest zaman veriyoruz.  Sonrasında otelimize yerleşiyoruz.

Sabah kahvaltısı: Diyarbakırda olup tur ücretine dahildir.
Öğle yemeği: Ekstra
Akşam Yemeği:  Otelimizde
Konaklama :  Mardin 

3

3. GÜN

MARDİN- HARRAN- ŞANLIURFA 

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Mardin’i gezmeye başlıyoruz. Mardin de ilk olarak Artuklu mimarisinin başyapıtlarından olan Kasımiye Medresesi’ni geziyoruz.Sonrasında bir dönem dünyadaki tüm Süryanilerin merkezi sayılan Deyrülzafaran Manastırı’na gidiyoruz. Sonrasın da Dünya’da sadece 3 bölgede bulunan Konik Kubbeli Evleriyle koruma altına alınmış olan Harran’da; geleneksel Harran evlerini görüyoruz. Sonrasında  ŞanlıUrfadaki otelimize doğru yola çıkıyoruz. Otelimize yerleşme konaklama otelimizde.

Sabah kahvaltısı: Otelimizde
Öğle yemeği: EKSTRA
Akşam Yemeği ve Sıra Gecesi: 100 TL
KONAKLAMA : ŞANLIURFA

4

4. GÜN

ŞANLIURFA – HALFETİ 

Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Peygamberler Şehri Şanlıurfa’yı gezmeye başlıyoruz. İlk gezi noktamız Cilalı Taş Devrinden kalma, son dönemde dünya tarihini bile değiştiren ve dünyanın en eski açık hava tapınağı olarak kabul edilen Göbeklitepe olacaktır. Göbeklitepe gezimizin ardından Balıklı Göl, Halil- ur Rahman Cami, kutsal yerler ve eski çarşıları geziyor. Urfa’ya özgü baharatlarından alıp Halfeti ’ye doğru yola çıkıyoruz. Halfetiye varış . Bizleri bekleyen teknemizle muhazzam bir tur yapıp sular altındaki kalan köyleri görüp Gaziantep konaklama yapacağımız otele geçiyoruz.  Konaklama ve  Akşam yemeği otelimizde .

Sabah kahvaltısı: Otelimizde
Öğle yemeği: EKSTRA
KONAKLAMA : ANTEP
Halfeti tekne turu: 25 TL
Akşam Yemeği: Otelimizde

5

5. GÜN

 ANTEP- ADIYAMAN – NEMRUT

Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra otelden ayrılıyoruz Antep’te gezimize Zeugma Mozaik Müzesi ile gezimize devam ediyoruz. Roma imparatorluğunun en doğudaki, en önemli kenti olan Zeugma’dan son 15 yılda çıkartılan zengin mozaik koleksiyonunda pek çok mitolojik hikaye’nin izini süreceğiz. Eski şehirde yapacağımız yürüyüş turunda, pek çok tarihi Han, cami ve çarşıyı görerek Bakırcılar Çarşısı’na ulaşıyoruz. Bakırcılar Çarşısı gibi tarih kokan eşsiz yerleri geziyoruz. Gaziantep baklavamızı alıyor. Öğle yemeğinde Antep’in meşhur lezzetlerinden tadıp Adıyaman Nemrut’a doğru yola çıkıyoruz. (EKSTRA) Transfer araçlar ile çıktığımız Nemrut dağında  bulunan devasa kafa heykellerini görüp  Adıyaman da bizi bekleyen aracımıza dönüyoruz. Ardından Samsun’a doğru yola çıkıyoruz. Bir daha ki turumuzda görüşmek üzere sizleri aldığımız noktalara bırakıp vedalaşıyoruz.

Sabah kahvaltısı: Otelimizde
Öğle yemeği: EKSTRA
Akşam Yemeği: Yol üstü dinlenme tesisinde Ekstra.
NEMRUT DAĞI : 50 TL