Samsun Çıkışlı
Hareket Noktası
4 Gün 3 Gece
süre

YENİ NORMALLEŞME KURALLARI GEREĞİ ARACIMIZ KOLTUK

KAPASİTESİNE UYGUN DOLULUK ORANI İLE HAREKET EDECEKTİR.

TUR TARİHLERİ :  08-12 EYLÜL

2 VEYA  3 KİŞİLİK ODALARDA BİR KİŞİ   1.250 TL    SNG  FARKI  350 TL.  ₺   

0-6 YAŞ ÜCRETSİZ  6-11 YAŞ  %50 İNDİRİMLİ

TÜM KARTLARA   VADE FARKSIZ ÜÇ TAKSİT İMKANI

 

KALKIŞ NOKTASI
SAMSUN  
TUR SÜRESİ 3 Gece /  4 Gün
ÜCRETE DAHİL HİZMETLER
Ulaşım
3 Gece  Konaklama
4 Sabah kahvaltısı
3 Akşam yemeği
Rehberlik Hizmetleri
Zorunlu Seyahat Sigortası
Milli Park alanlarına giriş ücreti
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Öğlen yemekleri
Müze ve ören giriş ücretleri
 

 

NOT: Fiyatlar iki kişilik odada kişi başı fiyatıdır. Çocuk indirimi iki yetişkin yanında bir çocuk için  geçerlidir

65 YAŞ ÜSTÜ MİSAFİRLERİMİZDEN SEYAHAT SİGORTASI FARKI ALINIR.

Genel Şartlar

Paket tur fiyatlarımıza tüm vergiler dahildir. Ulaşım araçlarımızın türü Minibüs, Midibüs ve Otobüs olarak değişmektedir. Ödemeler kredi kartı veya havale ile yapılmakta olup tüm bakiye tur satış esnasında tahsil edilmektedir. SEYİR TRAVEL öngörülen asgari katılımın sağlanamaması nedeniyle tur iptal bilgisini en geç 1 ay önceden yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile katılımcıya bildirerek turu iptal etme hakkına sahiptir. Tur rehberlerimiz Turist Rehberleri Hizmetlerine ilişkin yönetmelikte yer alan maddeler ışığında çalıştırılmaktadır. Tüketicinin, paket tur sözleşmesinin imzalanmasından itibaren 7 gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin cayma hakkı bulunmaktadır. Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanıp, tek bir çocuk için kullanılır. 0 – 6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Tur esnasında rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Tur esnasında SEYİR TRAVEL sözleşmeye aykırılığın; katılımcının kusurunun bulunması, sözleşme ifa sürecine dahil olmayan üçüncü bir kişinin beklenmeyen ve önlenemez bir davranışının bulunması, mücbir sebep, paket tur düzenleyici ve aracısının gerekli tüm özeni göstermelerine rağmen öngöremedikleri ve engelleyemedikleri bir olayın meydana gelmesi durumu hallerinde sorumlu değildir. Bu broşürde yer alan bilgiler paket tur düzenleyicisi ve aracısı için bağlayıcıdır. Koltuk değişimi ( rotasyon ) uygulamamız bulunmamaktadır.Turlarımızda araçlarımızın 3 ve 4 numaralı koltukları rehberlerimiz için ayrılmakta olup misafirlerimize verilmemektedir. Tüm turlarımız ve servislerimiz için belirlenen noktalar dışında kesinlikle misafir alınışı ve bırakılışı yapılmamaktadır.

Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına Göre Aşağıdaki Şekilde Sınıflandırılır.

OTOBÜSLER: (30 – 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)

MERCEDES Travego/Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı   (cep telefonu kullanılmaz)

NEOPLAN Cityliner/Tourliner 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı  (cep telefonu kullanılmaz.)

MERCEDES Travego/Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı  (cep telefonu kullanılabilir)

 

MIDIBUSLER: (17 – 30 Kişi Sayılarında Kullanılır)

ISUZU TURKUAZ 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

ISUZU SULTAN 35+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

 

MINIBUSLER: ( 16’ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır)

VW VOLT 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

MERCEDES SPRINTER 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.

 

1

1. GÜN

SAMSUN – MERSİN 

Seyir Travel Kültür Turları kapsamında Türkiye’nin doğal Güzelliklerini keşfetmek için; 19:00 da 19 Mayıs Lisesi önünden ve Türkiş Rizeli Oktay Usta Pastanesi önünden saat 19:30 sizleri alarak  Seyir Travel araç içi ikramları eşliğinde Mersin’ e doğru  yolculuğumuza başlıyoruz.

2

2. GÜN

Mersin – Alahan Manastırı- Cennet – Cehennem Obrukları – Kızkalesi  – Kanlı Divane –
Sabah saatlerinde Mersin’e varıp kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltı sonrası ilk durağımız Hristiyanlığın en eski kiliselerinden biri kabul edilen Antakya’daki Saint Pierre gibi dağların arasına 1.300 metreye konumlanmış, Göksu’ya karşı, gözlerden uzak, 1.500 yıllık Alahan Manastırını ziyaret ediyoruz.Burada  Erken Dönem Hıristiyan ve Bizans mimarisine ait iki kilisesi (şu an biri ayakta diğeri değil), bir vaftizhanesi, sütunlu yolu, çevredeki kaya mezarları, su kaynakları, hamamı ve konaklama yerlerini görüyoruz. Burdan ayrılıp bundan milyonlarca yıl önce, Miyosen Çağ’da mağaraların tavanının çökmesi sonucu oluşmuş cennet cehennem obruklarına geçiyoruz.  Yerin 30 Kat altına inip doğal yollarla oluşmuş bu mağaraları gezdikten sonra Kızkalesine geçiyoruz.  Tahminen 12. yy da yapılmış olan Bir adacık görünüme sahip deniz kalesi olarak da bilinen kale ziyaretimizi de tamamlayıp M.Ö. 3. yüzyılda kurulmuş Olba Krallığı’nın antik şehri ve kutsal yerleşim yeri olan Kanlı divane antik kentine geçiyoruz. Gezimizi tamamlayıp Adana’ya geçiyoruz.

Sabah kahvaltısı: MERSİN’da olup tur ücretine dâhildir.
Öğle yemeği: Ekstra
Akşam Yemeği:  Otelde olup, tur ücretine dâhildir
Konaklama:  ADANA

3

3. GÜN

Adana – Sevgi Adası – Sabancı Merkez Camii- Taşköprü  

Sabah kahvaltı sonrası ilk durağımız olan Seyhan Gölü’nün üzerinde bulunan küçük bir ada olan sevgi adasını ziyaret ediyoruz .Sevgi adasında yürüyüş yapıp adadan ayrılıp Sabancı Merkez camiine doğru yola çıkıyoruz. 1998 yılında açılan ibadete Sabancı Merkez Camii, konumu itibariyle ve yüksek minareleriyle uzaktan görünüyor olması nedeniyle, şehrin sembol yapılarından biri durumunda olan cami ziyaretimi tamamlayıp Tarihin derinliklerinden gelen ve günümüzde hala kullanılan dünyanın en eski köprüsü olan Adana’nın simgesi Taşköprü’yü görüp Hataya doğru yola çıkıyoruz.

Sabah kahvaltısı: Adana’da olup tur ücretine dâhildir.
Öğle yemeği: Ekstra
Akşam Yemeği:  Otelde olup, tur ücretine dâhildir
Konaklama:  HATAY

4

4. GÜN

Hatay -Arkeoloji Müzesi –Uzun Çarşı – Habib-i Neccar Cami

Sabah kahvaltımızın ardından Hatay arkeoloji müzesi ile turumuza başlıyoruz.Türkiyenin en büyük mozaik müzesi olan müzenin zengin koleksiyonunu inceledikten sonra İpek Yolu üzerinde yer alması dolayısıyla çok eski dönemlerden itibaren şehirde ticaretin merkezi konumunda bulunan Uzun Çarşıda sizlere serbest zaman veriyoruz..Antakya ilçesinde adeta ticaretin kalbinin attığı yer olarak anılan çarşı ziyaretimizden sonra Tarihi Affan Kahvesine gidip hem kahve hem dinlenme molası veriyoruz. Hatay’ın en önemli dini mekânlarından biri olan Anadolu’da inşa edilen Müslümanların ilk ibadethanesi olması özelliğine sahip Habib-i Neccar Camiine geziyoruz. Camii ziyaretinden sonra Gaziantep’ e doğru yola çıkıyoruz.

Sabah kahvaltısı: Hatay’da olup tur ücretine dâhildir.
Öğle yemeği: Ekstra
Akşam Yemeği:  Otelde olup, tur ücretine dâhildir
Konaklama:  GAZİANTEP

5

5. GÜN

Gaziantep Kalesi – Zeugma Mozaik Müzesi – Bakırcılar çarşısı

Sabah kahvaltımızın ardından Gaziantep’i gezmeye başlıyoruz. Türkiye’de ayakta kalabilen kalelerin en güzel örneklerinden birisi olup, gerek ihtişamı ve heybetiyle, gerekse bir sır gibi gizlediği tarihiyle şehir merkezindeki Antep kalesine çıkıyoruz. Gaziantep’te gezilmesi gereken en önemli yerlerden biri olan içerisinde birçok antik kenti ve uygarlığı bulunduran Zeugma Mozaik Müzesini geziyoruz.  Roma imparatorluğunun en doğudaki, en önemli kenti olan Zeugma’dan son 15 yılda çıkartılan zengin mozaik koleksiyonunda pek çok mitolojik hikaye’nin izini süreceğiz.   Eski şehirde yapacağımız yürüyüş turunda, pek çok tarihi Han, cami ve çarşıyı görerek Bakırcılar Çarşısı’na ulaşıyoruz. Bakırcılar Çarşısı gibi tarih kokan eşsiz yerleri geziyoruz. Ardından Samsun’a doğru yola çıkıyoruz. Bir daha ki turumuzda görüşmek üzere sizleri aldığımız noktalara bırakıp vedalaşıyoruz.

Sabah kahvaltısı: Gaziantep  olup tur ücretine dâhildir.
Öğle yemeği: Ekstra
Akşam Yemeği:  Yol üzerinde olup ekstradır.