Samsun Çıkışlı
Hareket Noktası
2 Gün / 1 Gece
süre

YENİ NORMALLEŞME KURALLARI GEREĞİ ARACIMIZ KOLTUK

KAPASİTESİNE UYGUN DOLULUK ORANI İLE HAREKET EDECEKTİR.

TUR TARİHLERİ:20 – 22  AĞUSTOS     

DBL ODA BİR KİŞİ  375     SNG  FARKI 100,00 ₺ 

 

 

KALKIŞ NOKTASI
SAMSUN  
TUR SÜRESİ 1 Gece /  2 Gün
ÜCRETE DAHİL HİZMETLER
Ulaşım
1 Gece konaklama
1  Sabah kahvaltısı
1 Akşam yemeği
Rehberlik Hizmetleri
Zorunlu Seyahat Sigortası
Milli Park alanlarına giriş ücreti
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Öğlen yemekleri
Müze ve ören giriş ücretleri
Extra turlar

 

Genel Şartlar

Paket tur fiyatlarımıza tüm vergiler dahildir. Ulaşım araçlarımızın türü Minibüs, Midibüs ve Otobüs olarak değişmektedir. Ödemeler kredi kartı veya havale ile yapılmakta olup tüm bakiye tur satış esnasında tahsil edilmektedir. SEYİR TRAVEL öngörülen asgari katılımın sağlanamaması nedeniyle tur iptal bilgisini en geç 1 ay önceden yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile katılımcıya bildirerek turu iptal etme hakkına sahiptir. Tur rehberlerimiz Turist Rehberleri Hizmetlerine ilişkin yönetmelikte yer alan maddeler ışığında çalıştırılmaktadır. Tüketicinin, paket tur sözleşmesinin imzalanmasından itibaren 7 gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin cayma hakkı bulunmaktadır. Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanıp, tek bir çocuk için kullanılır. 0 – 6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Tur esnasında rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Tur esnasında SEYİR TRAVEL sözleşmeye aykırılığın; katılımcının kusurunun bulunması, sözleşme ifa sürecine dahil olmayan üçüncü bir kişinin beklenmeyen ve önlenemez bir davranışının bulunması, mücbir sebep, paket tur düzenleyici ve aracısının gerekli tüm özeni göstermelerine rağmen öngöremedikleri ve engelleyemedikleri bir olayın meydana gelmesi durumu hallerinde sorumlu değildir. Bu broşürde yer alan bilgiler paket tur düzenleyicisi ve aracısı için bağlayıcıdır. Koltuk değişimi ( rotasyon ) uygulamamız bulunmamaktadır.Turlarımızda araçlarımızın 3 ve 4 numaralı koltukları rehberlerimiz için ayrılmakta olup misafirlerimize verilmemektedir. Tüm turlarımız ve servislerimiz için belirlenen noktalar dışında kesinlikle misafir alınışı ve bırakılışı yapılmamaktadır.

Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına Göre Aşağıdaki Şekilde Sınıflandırılır.

OTOBÜSLER: (30 – 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)

MERCEDES Travego/Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı   (cep telefonu kullanılmaz)

NEOPLAN Cityliner/Tourliner 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı  (cep telefonu kullanılmaz.)

MERCEDES Travego/Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı  (cep telefonu kullanılabilir)

 

MIDIBUSLER: (17 – 30 Kişi Sayılarında Kullanılır)

ISUZU TURKUAZ 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

ISUZU SULTAN 35+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

 

MINIBUSLER: ( 16’ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır)

VW VOLT 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

MERCEDES SPRINTER 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.

 

1

1. Gün

Misafirlerimizle SEYİR Travel otobüs içi ikramları eşliğinde Çorum-Alaca-Yozgat üzerinden Nevşehir-Niğde-Kayseri üçgenindeki doğal güzelliklerini 3917 m. yüksekliğindeki Erciyes Dağı ve 3268 m. yüksekliğindeki Hasan Dağ’a borçlu olan, Perslerin “Güzel Atlar Diyarı” diye adlandırdıkları Kapadokya bölgesine doğru yol alıyoruz.

2

2. Gün

AVANOS – PAŞABAĞLARI –GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ – UÇHİSAR KALESİ – ORTAHİSAR KALESİ – ÜÇ GÜZELLER

Yoldaki molalarımızın ardından sabah Avanos’a ulaşıyoruz. Sabah kahvaltısı sonrası gezimize başlıyoruz. İlk durağımız; Avanos’ da çamurundan yapılan çanak-çömleklere dair bilgileri dinliyor ve görsel şhow’ları seyrediyoruz. Buradaki güzel dakikaların ardından  şapkalı peri bacalarının oldukça geniş bir bölge bulunduğu paşabağlarına geçiyoruz.  Farklı büyüklükte ve mantar şeklinde peri bacalarını fotoğrafladıktan sonra  Doğanın mucizeleriyle tarihin gizeminin kesiştiği Unesco Dünya Mirasları arasına girmiş Göremeye geçiyoruz Göreme gezilecek yerleri arasında başı çeken ve gezerken karşılaşılan sanatla baş döndüren   Göreme Açık hava müzesini ziyaret ediyoruz  Burada  Bizans kilise mimarisi ve sanat tarihinin en üst noktasını, keşişlerin adanmışlığını, o zamanki yaşanmışlıkların günümüze kalanlarını görüp ayrılıyoruz. Yerleşimin ne zaman başladığı, ilk kimlerin geldiği bilinmese de, Kapadokya’ya gelenin ilk geçtiği kapı olan  Uçhisar’a geçiyoruz.  bulutlarla kucaklaşabileceğiniz Nevşehir Kapadokya’nın en yüksek noktası, en rüzgarlı yeri Uçhisar Kalesi’ne çıkıyoruz. Kalenin zirvesine çıkıp Kapadokya’nın büyüleyici manzarasını seyrettikten sonra  Ortahisara geçip  Ortahisar Kalesi’ni fotoğraflayıp buradan ayrılıyor. İki büyük bir küçük peribacasının anne , baba ve çocuktan oluşan çekirdek aile misali dizilimi gibi duran Kapadokya’da en çok fotoğraf çekilen yerlerin ilk sırasında Üç Güzeller Peribacalarına uğrayıp fotoğraflarımızı çekiyoruz . Sonrası konaklayacağımız otele geçiyoruz.

3

3. Gün

BALON TURU –  ÇARDAK YERALTI KÖYÜ – GÜVERCİNLİK – GÖREME – JIP SAFARİ

(Dileyen misafirlerimizle kahvaltı öncesi uçmanın verdiği deneyim ve heyecanı ne bir uçak, ne de zirveden etrafı izlemekle bulamayacağınız Peri bcaları , keskin vadiler, kıvrımlı ve tozlu yolları olan eşsiz manzarayı o anda ayaklarınızın altına seren  BALON TURU-Ekstra) Otelde alınan kahvaltı sonrası    tamamen kayadan oyma yerleskeye sahip Hititler den kalma yeraltı odalari mevcut o gunden bugüne çok güzel korunmuş ve tarihin en güzel sahitligini yapmakta olan çardak yeraltı köyü ile turumuza başlıyoruz. Çardak yeraltı köyünü gezip fotoğrafladıktan sonra   İlgi çeken tarihi ve geçmişten günümüze kadar vadiye adını veren güvercinlerin öyküsü ile bütünleşen Güvercinlik vadisine geçiyoruz . Kapadokya’nın enfes güzelliklerinin bir arada toplandığı özel yerlerinden biri olan Güvercinlik Vadisi’nden ayrılıp saatler boyunca peribacaları arasında dolaşmak, off-road araçlarla engebeli yollardan geçerek adrenalin seviyenizi yükseltmek ve Kapadokya’yı bir başka şekilde keşfetmek isteyenler  ile jip safari yapıyoruz.( ekstra )   Kapadokya’daki en eğlenceli ve heyecan dolu aktiviteden sonra göremede sizlere serbest zaman veriyoruz ve serbest zaman bitiminde dönüş yolculuğumuz başlıyor. Yoldaki molalarımızın ardından Samsun’a varış ve sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir başka SEYİR TRAVEL organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz