Samsun Çıkışlı
Hareket Noktası
Günübirlik
süre

YENİ NORMALLEŞME KURALLARI GEREĞİ ARACIMIZ KOLTUK

KAPASİTESİNE UYGUN DOLULUK ORANI İLE HAREKET EDECEKTİR.

TUR TARİHLERİ: HER PAZAR

BİR KİŞİ  99 TL 

KREDİ KARTLARINA VADE FARKLI  2 – 4 – 6  AY TAKSİT İMKANI 

KALKIŞ NOKTASI
Samsun 19 Mayıs Lisesi / Yeşilyurt AVM / Türkiş Rizeli Oktay Usta Pastanesi
TUR SÜRESİ  Günübirlik
ÜCRETE DAHİL HİZMETLER
Lüks SEYİR Travel araçları ile ulaşım
Profesyonel rehberlik hizmeti
Zorunlu Seyahat Sigortası
SEYİR Travel refakat hizmeti
KDV dahildir.
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
  Sabah kahvaltısı ve Öğlen yemeği
Ücrete dahil olduğu belirtilmeyen hizmetler
Müze ve ören yerleri giriş ücretleri

 

Genel Şartlar

Paket tur fiyatlarımıza tüm vergiler dahildir. Ulaşım araçlarımızın türü Minibüs, Midibüs ve Otobüs olarak değişmektedir. Ödemeler kredi kartı veya havale ile yapılmakta olup tüm bakiye tur satış esnasında tahsil edilmektedir. SEYİR TRAVEL öngörülen asgari katılımın sağlanamaması nedeniyle tur iptal bilgisini en geç 1 ay önceden yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile katılımcıya bildirerek turu iptal etme hakkına sahiptir. Tur rehberlerimiz Turist Rehberleri Hizmetlerine ilişkin yönetmelikte yer alan maddeler ışığında çalıştırılmaktadır. Tüketicinin, paket tur sözleşmesinin imzalanmasından itibaren 7 gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin cayma hakkı bulunmaktadır. Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanıp, tek bir çocuk için kullanılır. 0 – 6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Tur esnasında rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Tur esnasında SEYİR TRAVEL sözleşmeye aykırılığın; katılımcının kusurunun bulunması, sözleşme ifa sürecine dahil olmayan üçüncü bir kişinin beklenmeyen ve önlenemez bir davranışının bulunması, mücbir sebep, paket tur düzenleyici ve aracısının gerekli tüm özeni göstermelerine rağmen öngöremedikleri ve engelleyemedikleri bir olayın meydana gelmesi durumu hallerinde sorumlu değildir. Bu broşürde yer alan bilgiler paket tur düzenleyicisi ve aracısı için bağlayıcıdır. Koltuk değişimi ( rotasyon ) uygulamamız bulunmamaktadır.Turlarımızda araçlarımızın 3 ve 4 numaralı koltukları rehberlerimiz için ayrılmakta olup misafirlerimize verilmemektedir. Tüm turlarımız ve servislerimiz için belirlenen noktalar dışında kesinlikle misafir alınışı ve bırakılışı yapılmamaktadır.

Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına Göre Aşağıdaki Şekilde Sınıflandırılır.

OTOBÜSLER: (30 – 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)

MERCEDES Travego/Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı   (cep telefonu kullanılmaz)

NEOPLAN Cityliner/Tourliner 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı  (cep telefonu kullanılmaz.)

MERCEDES Travego/Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı  (cep telefonu kullanılabilir)

 

MIDIBUSLER: (17 – 30 Kişi Sayılarında Kullanılır)

ISUZU TURKUAZ 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

ISUZU SULTAN 35+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

 

MINIBUSLER: ( 16’ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır)

VW VOLT 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

MERCEDES SPRINTER 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.

1

Tüm Gün

Değerli misafirlerimizi saat 08:00’de 19 Mayıs Lisesi, 08:15 Yeşilyurt AVM ve 08:30’da Türkiş Rizeli Oktay Usta Pastanesi önünden alarak Türkiye’mizin kültürel ve coğrafi güzelliklerini keşfetmek ve aynı zamanda da eğlenmek için özenle hazırlamış olduğumuz gezimize SEYİR Travel misafirperverliğinde başlıyoruz. Yaklaşık iki buçuk saatlik yolculuğumuzdan sonra  Sinop’un Erfelek ilçesine ulaşıyoruz. Tatlıca Şelaleleri, Erfelek Şelaleleri veya Tatlıca takım şelaleleri olarak adlandırılır. Toplamda irili ufaklı 28 ayrı şelale barındıran şelaleler Karasu Deresi üzerindedir. Şelale kenarındaki oyuklar ve taş şekiller basamak olarak kullanılıp yukarı tırmanılır. Burada eşsiz fotoğraflar çekebilirsiniz. Akliman ve ülkemiz coğrafyasında başka örneği olmayan Baltık Denizi Riga tipi Hamsaroz(Hamsilos) fiyorduna gidiyoruz. Burası yeşil ve mavinin, tablo gibi bir manzara oluşturduğu yerde fotoğraflar çekebilirsiniz. Gezintimizin ardından merkeze gelip Tarihi Sinop Kalesi’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz ardından vereceğimiz serbest zaman esnasında Liman’da yürüyüş yapabilir, meşhur gemi maketlerini yapan ve hediyelik eşyalar satan dükkânları gezebilirsiniz. Sonraki durağımız bir dönem “Anadolu’nun Alkatrazı” tabiri ile de tanınan ve 1999 yılında kapatılarak müzeye çevrilen Tarihi Sinop Cezaevi. Cezaevi olarak kullanımına ait en eski belgeler 1568 yılına dayanmaktadır. Evliya Çelebi seyahatnamesinde bu zindandan şöyle bahsetmiştir; “Büyük ve korkunç bir kaledir. 300 demir kapısı, dev gibi gardiyanları, kolları demir parmaklıklara bağlı ve her birinin bıyığından 10 adam asılır nice azılı mahkumları vardır. Burçlarında gardiyanlar ejderha gibi dolaşır. Tanrı korusun, oradan mahkûm kaçırtmak değil, kuş bile uçurtmazlar.” Kırım Hanı Devlet Giray, Sabahattin Ali, Refik Halit Karay, Mustafa Suphi, Ahmet Bedevi Kuran, Ruhi Su, Burhan Felek, Zekeriya Sertel bu cezaevinde yatmış bazı isimlerdir. Cezaevini anlatan şiirler Sabahattin Ali’nin kaleminden de çıkmış ve bunlardan “Aldırma Gönül” popüler olmuştur. Cezaevi gezimizin ardından, Serbest zaman ve öğlen yemeği için mola veriyoruz. Samsun’a Dönüş yolculuğumuz başlıyor. Yolda vereceğimiz kısa molalar ardından siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir başka SEYİR Travel organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.