İstanbul Çıkışlı, Samsun Çıkışlı
Hareket Noktası
8 Gece / 9 Gün
süre

TUR TARİHLERİ : 7 -15  AĞUSTOS

DBL ODA DA BİR KİŞİ  :  3.675  ₺  ( 525 $ )    SNG FARKI  1.400 ₺ (200 $ )

KREDİ KARTLARINA  3 – 6 – 9  AY  VADE FARKLI   TAKSİT İMKANI!

Üçretler  iki kişilik odada bir kişi  üçretidir. Çocuk indirimi % 15  iki yetişkin yanında bir çocuk için geçerlidir.

65 YAŞ ÜSTÜ MİSAFİRLERİMİZDEN SEYAHAT SİGORTASI FARKI ALINIR.

İzmir ve İstanbul  dan gelecek misafirlerimiz için uçak biletleri üçrete dahil değildir.

 

KALKIŞ NOKTASI
 Samsun/ Ordu / Giresun / Trabzon / Rize
TUR SÜRESİ   8 Gece / 9  Gün
ÜCRETE DAHİL HİZMETLER
Programda belirtilen  tur ve transferler
Ulaşım
8  Gece  4 – 5* otellerde konaklama
8 sabah kahvaltısı
Seyahat sigortası
Rehberlik hizmeti
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Yurtdışı harç pulu (50 TL)

Öğlen ve Akşam yemekleri
Şahsi Harcamalar

Ücrete dahil olduğu belirtilmeyen hizmetler
Müze ve ören yerleri giriş ücretleri

 

Genel Şartlar

Paket tur fiyatlarımıza tüm vergiler dahildir. Ulaşım araçlarımızın türü Minibüs, Midibüs ve Otobüs olarak değişmektedir. Ödemeler kredi kartı veya havale ile yapılmakta olup tüm bakiye tur satış esnasında tahsil edilmektedir. SEYİR TRAVEL öngörülen asgari katılımın sağlanamaması nedeniyle tur iptal bilgisini en geç 1 ay önceden yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile katılımcıya bildirerek turu iptal etme hakkına sahiptir. Tur rehberlerimiz Turist Rehberleri Hizmetlerine ilişkin yönetmelikte yer alan maddeler ışığında çalıştırılmaktadır. Tüketicinin, paket tur sözleşmesinin imzalanmasından itibaren 7 gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin cayma hakkı bulunmaktadır. Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanıp, tek bir çocuk için kullanılır. 0 – 6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Tur esnasında rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Tur esnasında SEYİR TRAVEL sözleşmeye aykırılığın; katılımcının kusurunun bulunması, sözleşme ifa sürecine dahil olmayan üçüncü bir kişinin beklenmeyen ve önlenemez bir davranışının bulunması, mücbir sebep, paket tur düzenleyici ve aracısının gerekli tüm özeni göstermelerine rağmen öngöremedikleri ve engelleyemedikleri bir olayın meydana gelmesi durumu hallerinde sorumlu değildir. Bu broşürde yer alan bilgiler paket tur düzenleyicisi ve aracısı için bağlayıcıdır. Koltuk değişimi ( rotasyon ) uygulamamız bulunmamaktadır.Turlarımızda araçlarımızın 3 ve 4 numaralı koltukları rehberlerimiz için ayrılmakta olup misafirlerimize verilmemektedir. Tüm turlarımız ve servislerimiz için belirlenen noktalar dışında kesinlikle misafir alınışı ve bırakılışı yapılmamaktadır.

Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına Göre Aşağıdaki Şekilde Sınıflandırılır.

OTOBÜSLER: (30 – 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)

MERCEDES Travego/Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı   (cep telefonu kullanılmaz)

NEOPLAN Cityliner/Tourliner 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı  (cep telefonu kullanılmaz.)

MERCEDES Travego/Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı  (cep telefonu kullanılabilir)

 

MIDIBUSLER: (17 – 30 Kişi Sayılarında Kullanılır)

ISUZU TURKUAZ 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

ISUZU SULTAN 35+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

 

MINIBUSLER: ( 16’ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır)

VW VOLT 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

MERCEDES SPRINTER 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.

1

1. GÜN

SAMSUN ÇIKIŞ

Akşam saatlerinde Samsun’dan çıkış yapıyoruz.

2

2. GÜN

ERZİNCAN – ERZURUM – AĞRI –  DOĞU BEYAZIT – GÜRBULAK SINIR KAPISI
Sabah saatlerinde Erzurum üzerinden  Ağrı’nın Doğu Beyazıt ilçesinde sabah kahvaltı sonrası Gürbulak sınır kapısına varış, gümrük işlemlerimiz sonrası İran tarafına geçiş Hoy kentinden geçerek Urmiye şehrine varıyoruz. Otelimize yerleşme dinlenme molası sonrası zamana göre Urmiye şehir turu, konaklama otelimizde.

5 *URMİYE

3

3. GÜN

URMİYE – TEBRİZ
Sabah kahvaltı sonrası Urmiye şehrini gezmeye başlıyoruz. Mescid-i Cami, kilise kapalı çarşı alışveriş için serbest zaman sonrası Tebriz şehrine gidiyoruz.  Akşam yemek molası ve konaklama otelimizde.

4*TEBRİZ

4

4. GÜN

TEBRİZ ŞEHİR MERKEZİ
Sabah kahvaltı sonrası  Azerbaycan müzesi, Gök Mescit diye bilinen Mescid-i Kabud, Şahgoli diye bilinen El Gölü ve Şairler Anıtı Belediye müzesi, Türk Edebiyatının Büyük Şairlerinden Şehriyar’ın Kabrinin bulunduğu Makberetüş, Şuera ( Şairler Kabristanlığı) Ziyareti, Unesco Dünya Miras listesindeki Kapalı çarşı gezisi ile turumuzu tamamlıyoruz. Akşam yemek ve konaklama otelimizde.

4 *TEBRİZ

5

5. GÜN

TEBRİZ – ASTARA SINIR KAPISI – QOBUSTAN- BAKÜ
Sabah kahvaltı sonrası Tebriz programımızı tamamlayıp yaklaşık üç saatlik bir yolculuk sonrası Astara sınır kapısına ulaşıyoruz. Gümrük işlemlerimiz sonrası Azerbaycan’a geçiyoruz.  Azerbaycan turizmin merkezlerinden biri olan Bakü’ye 70 km mesafede Qobustan şehrine gidiyoruz. 600.000’den fazla duvar kabartmasının bulunduğu, Azerbaycan’ın arkeolojik eserler bakımından en zengin bölgesi olan ve UNESCO Dünya Mirası listesindeki Gobustan’a doğru yola çıkıyoruz. Burada geçmişi 40.000 yıl önceye dayanan kaya sanatının örneklerini görme ve fotoğraflama şansını bulacağız. Qobustan gezimiz sonrası Bakü şehir merkezine gidiyoruz. Akşam yemek molası ve konaklama otelimizde.

 4* BAKÜ

6

6. GÜN

BAKÜ ŞEHİR TURU

Sabah kahvaltı sonrası ilk durağımız Azerbaycan’ın İslamiyet öncesi geçmişinde önemli bir yer tutan ve hala kültürel birer çekim merkezi olan Ateşgah (Ateş Tapınağı)’nı ziyaret ediyoruz. Zerdüş Tapınağı,  Haydar Aliyev Kültür Merkezi Halı Müzesi, Bakü Bulvar, İçeri  Şehir ( eski şehir ),yirmi sekiz metre yüksekliğinde zamanında Hazar denizi kenarında bir uçurumun kenarına inşa edilen kız kulesi UNESCO dünya mirası listesinde yer alan Şirvan hükümdarı tarafından yaptırılan Shirvan şahlar sarayı, Bakü’nün kalbinde görkemli surlarla çevrili eski şehri geziyoruz. Flame tower, Bayrak meydanı,  Ateş kuleleri, Türk Şehitliği, Haydar Eliyev Kabri, Tavgov Meydanı, alışveriş için serbest zaman ile bugünkü programımızı bitiriyoruz. Akşam yemek ve konaklama otelimizde

4* BAKÜ

7

7. GÜN

BAKÜ – GENCE ŞEHİR TURU
Sabah kahvaltı sonrası Bakü’den ayrılıyoruz. Yaklaşık dört saatlik bir yolculuk sonrası NiZAMİ GENCE’nin şehri Gence ye varıyoruz. Nizami’nin kabri ve anıtı, Cevat Han Türbesi, Cuma Mescidi, Tarihi Hamam, Gence Meydanı ziyaret edip akşam yemek molası sonrası konaklama otelimizde.

4*GENCE

8

8. GÜN

GENCE – TİFLİS –TİFLİS ŞEHİR MERKEZİ
Sabah kahvaltı sonrası Gence şehrinden ayrılıyoruz. Gürcistan sınırına geçiyoruz. Kırmızı köprü sınır kapısından gümrük işlemlerimiz sonrası Gürcistan’a geçiş yapıyoruz.  Yaklaşık bir saatlik bir yolculuk sonrası Tiflis’e varış öğlen yemek molası ve Tiflis şehrini gezmeye başlıyoruz. SAMEBA KATEDRALİ RUSTAVELİ CADDESi, ESKİ PARLEMONTO, KURA NEHRİ, METEHİ KÖRÜSÜ, METEHİ KİLİSESİ, TELEFERİK, NARİKALA KALESİ, OSMANLI HAMAMI tarihi rengârenk TİFLİS EVLERİ, CUMA CAMİİ, ANTİKA PAZARI, ETNOGRAFYA MÜZESİ, ALTIN VE GÜMÜŞ PAZARI sonrası turumuzu tamamlayıp Konaklama otelimizde.

4* TİFLİS

9

9. GÜN

TİFLİS ŞEHİR MERKEZİ
Sabah kahvaltı sonrası Tiflis’ten ayrılıyoruz. Gürcistan’ın ilk yerleşim alanı olan Kartlis krallığının başkenti Aragvi ve Kura nehirlerinin birleştiği noktada kurulan tarihi MTSHKETA şehrine geliyoruz. (Merkeze 9 Km uzaklıkta) UNESCO Dünya kültür mirası listesinde yer alan 6. yy eseri JVARİ MANASTIRI’nı uzaktan görüp 11. yy. eseri Svetitskhoveli manastırını gezip sokak satıcılarından alışveriş yaptıktan sonrası ülkenin eski başkenti Kutaisi şehrine gidiyoruz. Kutaisi’de Premeteus mağara gezisi sonrası Batum’a varış akşam yemek molası konaklama otelimizde.

4 * BATUM

10

10. GÜN

BATUM ŞEHİR MERKEZİ – RİZE – TRABZON – SAMSUN
Sabah kahvaltı sonrası Batum’u gezmeye başlıyoruz.  Botanik Park, Orta Camii, Piazza Meydanı, Ortodoks Kiliseleri, Avrupa Meydanı, Poseidon Meydanı, Batum Bulvar Parkı, Ali ile Nino Heykeli ile turumuzu tamamlıyoruz. Sarp sınır kapısına doğru yola çıkıyoruz.  Gümrük işlemlerimiz sonrası ülkemize geri dönüyoruz. Rize Trabzon üzerinden Samsun’a varıyoruz.

Bir sonra ki turumuzda görüşmek dileğiyle  hoşçakalın.