Samsun Çıkışlı
Hareket Noktası
2 Gün / 1 Gece
süre

YENİ NORMALLEŞME KURALLARI GEREĞİ ARACIMIZ KOLTUK

KAPASİTESİNE UYGUN DOLULUK ORANI İLE HAREKET EDECEKTİR.

TUR TARİHLERİ :  6 – 8 / 13 – 15 / 20 – 22 / 27 – 29  AĞUSTOS  3 – 5 / 10-12 / 17 – 19 – 24 – 26 EYLÜL 

2 VEYA  3 KİŞİLİK ODALARDA BİR KİŞİ 350    TL.   TEK KİŞİ ODA  FARK ÜÇRETİ  100 TL.

 

KALKIŞ NOKTASI
SAMSUN / ORDU / GİRESUN / TRABZON / RİZE
TUR SÜRESİ 1 Gece /  2 Gün
ÜCRETE DAHİL HİZMETLER
Ulaşım
1 Gece Çamlıhemşinde Konaklama
1 Sabah Kahvaltısı
1 Akşam Yemeği
Rehberlik Hizmetleri
Zorunlu Seyahat Sigortası
Milli Park alanlarına giriş ücreti
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Öğlen Yemekleri
Müze ve Ören Giriş Ücretleri
Ekstra Turlar

 

 

Genel Şartlar

Paket tur fiyatlarımıza tüm vergiler dahildir. Ulaşım araçlarımızın türü Minibüs, Midibüs ve Otobüs olarak değişmektedir. Ödemeler kredi kartı veya havale ile yapılmakta olup tüm bakiye tur satış esnasında tahsil edilmektedir. SEYİR TRAVEL öngörülen asgari katılımın sağlanamaması nedeniyle tur iptal bilgisini en geç 1 ay önceden yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile katılımcıya bildirerek turu iptal etme hakkına sahiptir. Tur rehberlerimiz Turist Rehberleri Hizmetlerine ilişkin yönetmelikte yer alan maddeler ışığında çalıştırılmaktadır. Tüketicinin, paket tur sözleşmesinin imzalanmasından itibaren 7 gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin cayma hakkı bulunmaktadır. Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanıp, tek bir çocuk için kullanılır. 0 – 6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Tur esnasında rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Tur esnasında SEYİR TRAVEL sözleşmeye aykırılığın; katılımcının kusurunun bulunması, sözleşme ifa sürecine dahil olmayan üçüncü bir kişinin beklenmeyen ve önlenemez bir davranışının bulunması, mücbir sebep, paket tur düzenleyici ve aracısının gerekli tüm özeni göstermelerine rağmen öngöremedikleri ve engelleyemedikleri bir olayın meydana gelmesi durumu hallerinde sorumlu değildir. Bu broşürde yer alan bilgiler paket tur düzenleyicisi ve aracısı için bağlayıcıdır. Koltuk değişimi ( rotasyon ) uygulamamız bulunmamaktadır.Turlarımızda araçlarımızın 3 ve 4 numaralı koltukları rehberlerimiz için ayrılmakta olup misafirlerimize verilmemektedir. Tüm turlarımız ve servislerimiz için belirlenen noktalar dışında kesinlikle misafir alınışı ve bırakılışı yapılmamaktadır.

Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına Göre Aşağıdaki Şekilde Sınıflandırılır.

OTOBÜSLER: (30 – 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)

MERCEDES Travego/Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı   (cep telefonu kullanılmaz)

NEOPLAN Cityliner/Tourliner 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı  (cep telefonu kullanılmaz.)

MERCEDES Travego/Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı  (cep telefonu kullanılabilir)

 

MIDIBUSLER: (17 – 30 Kişi Sayılarında Kullanılır)

ISUZU TURKUAZ 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

ISUZU SULTAN 35+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

 

MINIBUSLER: ( 16’ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır)

VW VOLT 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

MERCEDES SPRINTER 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.

 

1

1. GÜN

SAMSUN – ORDU – GİRESUN – TRABZON-  UZUNGÖL

SEYİR TRAVEL olarak, Kültür Turları kapsamında, Türkiye’mizin kültürel ve coğrafi zenginliklerini, uzmanlaşmış personelimiz eşliğinde, siz değerli misafirlerimize tanıtmak amacı ile hazırlamış olduğumuz, seyahatimize başlıyoruz.  23.00’da Türkiş Oktay Usta Pastanesi  ve  23.30’da 19 Mayıs Lisesi önünden lüks otobüslerimiz, araç içi  ikramlar ve SEYİR TRAVEL misafirperverliğinde  Uzungöl’e  doğru yola çıkıyoruz.

SAMSUN- UZUNGÖL  ARASI MESAFE:  384 KM

2

2. GÜN

UZUNGÖL  – BORÇKA KARAGÖL – FIRTINA VADİSİ  – HUSER YAYLASI GÜN BATIMI

Gerekli molaların ardından sabah saatlerinde Uzungöl’e  varıyoruz.  Acık büfe kahvaltı ( extra ) molası sonrası  misafirlerimiz için uzun gölde serbest zaman  Seyir terasında fotoğraf molası , Gölün etrafında alışveriş ve yürüyüş için serbest zaman sonrası bizleri bekleyen otobüsümüzle Borçka Karagöl e hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saatlik bir yolculuk sonrası Borçka ya varış bizleri bekleyen minibüslerle doğa harikası Karagöl e çıkıyoruz. ( Karagöl minibüs üçreti extra 40 tl.) Karagölde serbest zaman sonrası Borçka ya geri dönüyoruz bizleri bekleyen aracımızla Fırtına Vadisine hareket ediyoruz.  Karadeniz sahil yolu üzerinden Fırtına vadisinde giriş yapıyoruz. Fırtına vadisinde  Fırtına deresinin kenarında   sizler için özel seçtiğimiz restoranımızda yöresel öğlen yemeği  molası(ekstra) sonrası Bizleri bekleyen minibüslerle  Ayder yaylasına çıkıyoruz.  Ayder yaylasında Gelin Tülü Şelalesi ve fotoğraflama  için serbest zaman sonrası  minibüslerimizle harika gün batımını izleyebileceğimiz  Hüser yaylasına çıkıyoruz. Hüser yaylasında serbest zaman gün batımı izlenmesi sonrası Çamlıhemşin’deki otelimize dönüyoruz. ( HÜSER YAYLASI  MİNİBÜS ÜCRETİ EKSTRA 50 TL)  akşam yemek, yediğimiz yemekleri eritmek için tulum eşliğinde horon sonrası konaklama otelimizde

ÇAMLIHEMŞİN LOYA OTEL

ÖNEMLİ UYARI : Hava durumu  nedeniyle Acente veya Tur rehberi Lustra , Karaster veya Hüser  yayla programını iptal edip bölgedeki farklı bir yaylaya veya Tar deresi Bulut şelalesi programı yapabilir. 

3

3. GÜN

ŞENYUVA KÖYÜ – PALOVİT ŞELALESİ – ZİL KALE –  POKUT ve SAL YAYLALARI  – ZIPLAYN VE RAFTİNG AKTIVITESI- RİZE- TRABZON – SAMSUN

Sabah  kahvaltı sonrası otelimizden  ayrılıyoruz.  Bizleri bekleyen minibüslerle  Çat vadisine giriş yapıyoruz. Hala deresi kenarından Sevdaluk  dizisinin çekildiği Şenyuva köyü ve taş köprüde fotoğraf molası sonrası eşsiz güzelliği ve manzarasıyla Pokut yaylasına çıkıyoruz. Yaylaya varış  serbest zaman, serbest zaman sonrası  orman içinden  patika yoldan yürüyerek  Sal yaylasına geçiş  Sal yaylasında serbest zaman , tamamen yayla ürünlerin kullanıldığı yöresel öğlen yemek molası , sonrası  minibüslerle yayladan iniyoruz. (POKUT VE SAL YAYLASI MİNİBÜS ÜCRETİ EKSTRA 50 TL) Zil kaleye geçiyoruz. Zilkale’nin kartal yuvasını andıran görüntüsüne hayran kalacaksınız. Deniz seviyesinden 750 mt,  Hala Deresi’nden ise 100 mt. yükseklikte bulunan Zilkale’de geçireceğimiz zamanda, hayatınızın en güzel fotoğraf karelerine ulaşabilirsiniz. Güzel dakikaların ardından daha da yukarı tırmanıp, muhteşem manzarası ve yazı kışa çeviren serinliğiyle ünlü Palovit Şelalesi’ne ulaşıyoruz. Palovit şelalesindeki serbest zaman sonrası bölgeden ayrılıp fırtına vadisine geri dönüyoruz. Heyecan severlerin keyifli dakikalar geçireceği  ZİPLİNE  ve RAFTİNG  aktivitelerine katılacak misafirlerimiz için serbest zaman sonrası bölgeden ayrılıyoruz. Rize  merkezde Rize bezi atölyesi  ve Çay fabrikasına uğrayıp  Trabzon  üzerinden Akçaabat’a ulaşıyoruz. Akçaabat köfte menüsü ile akşam yemeğimizi aldıktan sonra  Samsun’a olan dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Samsun’a varıyoruz ve siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki gezilerimizde buluşmak dileğiyle sizlerle vedalaşıyoruz.

ÖNEMLİ UYARI : Hava durumu  nedeniyle Acente veya Tur rehberi Pokut ve Sal   yayla programını iptal edip bölgedeki farklı bir yaylaya veya Tar deresi Bulut şelalesi programı yapabilir.

YAYLA  PROGRAMLARI EXTRA’ DIR. KATILIM ZORUNLULUĞU YOKTUR.