Trabzon Çıkışlı
Hareket Noktası
8 Gün 7 Gece
süre

 

TUR TARİHİ :    16 – 24 TEMMUZ  /  21 -29 AĞUSTOS / 3 – 11 EYLÜL  / 15 – 23 EKİM 

BATUM  KUTAİSİ  SENAGİ  ZUGDİDİ  MESTİA  UŞGULİ   TİFLİS  BORJOMİ  AHISKA

DBL ODA  BİR KİŞİ  3.500 TL (500 $ )     SNG FARKI 1.400 TL. ( 200$ )                 

KREDİ KARTLARINA 2- 4 – 6  AY TAKSİT İMKANI

0 – 6 YAŞ BEBEK ÜÇRETSİZ 7 – 12 YAŞ ÇOÇUK % 50 İNDİRİMLİ 

Çocuk indirimi iki yetişkin yanında bir çocuk için geçerlidir.

65 YAŞ ÜSTÜ MİSAFİRLERİMİZDEN SEYAHAT SİGORTASI FARKI ALINIR.

               

KALKIŞ NOKTASI
SAMSUN- ORDU – GİRESUN – TRABZON – RİZE – HOPA
TUR SÜRESİ 7 Gece 8 Gün
ÜCRETE DAHİL HİZMETLER
Lüks SEYİR Travel araçları ile ulaşım
Seyir Travel güvencesi
Profesyonel rehberlik hizmeti
Zorunlu Seyahat Sigortası
SEYİR Travel araç içi ikramları
7 Sabah kahvaltısı
7 gece 3* otel konaklama
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Mola yerlerinde yapılan şahsi harcamalar
Öğle ve Akşam yemekleri
Müze ve ören yerleri giriş ücretleri

 

Genel Şartlar

Paket tur fiyatlarımıza tüm vergiler dahildir. Ulaşım araçlarımızın türü Minibüs, Midibüs ve Otobüs olarak değişmektedir. Ödemeler kredi kartı veya havale ile yapılmakta olup tüm bakiye tur satış esnasında tahsil edilmektedir. SEYİR TRAVEL öngörülen asgari katılımın sağlanamaması nedeniyle tur iptal bilgisini en geç 1 ay önceden yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile katılımcıya bildirerek turu iptal etme hakkına sahiptir. Tur rehberlerimiz Turist Rehberleri Hizmetlerine ilişkin yönetmelikte yer alan maddeler ışığında çalıştırılmaktadır. Tüketicinin, paket tur sözleşmesinin imzalanmasından itibaren 7 gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin cayma hakkı bulunmaktadır. Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanıp, tek bir çocuk için kullanılır. 0 – 6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Tur esnasında rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Tur esnasında SEYİR TRAVEL sözleşmeye aykırılığın; katılımcının kusurunun bulunması, sözleşme ifa sürecine dahil olmayan üçüncü bir kişinin beklenmeyen ve önlenemez bir davranışının bulunması, mücbir sebep, paket tur düzenleyici ve aracısının gerekli tüm özeni göstermelerine rağmen öngöremedikleri ve engelleyemedikleri bir olayın meydana gelmesi durumu hallerinde sorumlu değildir. Bu broşürde yer alan bilgiler paket tur düzenleyicisi ve aracısı için bağlayıcıdır. Koltuk değişimi ( rotasyon ) uygulamamız bulunmamaktadır.Turlarımızda araçlarımızın 3 ve 4 numaralı koltukları rehberlerimiz için ayrılmakta olup misafirlerimize verilmemektedir. Tüm turlarımız ve servislerimiz için belirlenen noktalar dışında kesinlikle misafir alınışı ve bırakılışı yapılmamaktadır.

Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına Göre Aşağıdaki Şekilde Sınıflandırılır.

OTOBÜSLER: (30 – 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)

MERCEDES Travego/Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı   (cep telefonu kullanılmaz)

NEOPLAN Cityliner/Tourliner 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı  (cep telefonu kullanılmaz.)

MERCEDES Travego/Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı  (cep telefonu kullanılabilir)

 

MIDIBUSLER: (17 – 30 Kişi Sayılarında Kullanılır)

ISUZU TURKUAZ 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

ISUZU SULTAN 35+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

 

MINIBUSLER: ( 16’ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır)

VW VOLT 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

MERCEDES SPRINTER 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.

1

1. Gün BATUM

Gece saatlerin de Samsun’dan çıkış Ordu Giresun üzerinden saat 08.00’da Trabzon’a varış Trabzon’da ki misafirlerimizle buluşmamızın  ardından  Sürmenede sabah kahvaltı molasının ardından  sarp sınır kapısına varış gümrük geçiş işlemlerinin ardından Batum gezimize başlıyoruz. Gonio Kalesi, Batum botanik bahçesi, Bulvar parkı, Piazza Meydanı, Avrupa Meydanı, Altın postlu koç heykeli, Ali ile Nino heykeli, tiyatro binası ve Poseidon heykelini geziyoruz. Ardından serbest zaman geçiriyoruz. Sonrasında otele yerleşme ve dinlenme akşamüstü ışıklandırılmış Batum da kısa bir gezinti konaklama otelimizde.

2

2. Gün KOBULETİ – POTİ – SENAGİ- ZUGDİDİ – MESTİA

Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra otelden ayrılıyoruz. Kobuleti Poti şehirlerinden geçip Martvili ve Okace Kanyonlarını geziyoruz. Zugdidi de Dadiani Sarayı’nı geziyor ardından Mestia’ ya varıyoruz. Otele yerleşme konaklama otelimizde.

3

3. Gün MESTİA – CHLADİ BUZULU –HARTSVALİ TELEFERİK SVAM KULELERİ

Sabah kahvaltısı sonrası otelden ayrılıyoruz. Bölgeye özel delika isimli araçlarla bir saatlik yolculuk sonrası buzula doğru yaklaşık 2,5 saatlik yürüyüşe başlıyoruz. Buzul yürüyüşü sonrası aracımızla teleferiğe gidiyoruz ve Hatsvali’ye çıkıyoruz. Burada cay kahve molası veriyoruz. Mestia şehir merkezinde Svam kuleleri Svam halkı arasında şehir turu sonrası serbest zaman. Akşam yemek molası ardından konaklama otelimizde.

4

4. Gün MESTİA - UŞKULİ – SHKHARA BUZULU

Sabah kahvaltısı sonrası otelden ayrılıyoruz. Bölgeye özel delika isimli araçlarla 2,5 saat süren stabize yolla Uşkuliye varış. Svam kuleleri, Svam ev müzesi Shkhara dağı, Shkhara buzul yürüyüşü Uşkuli den ayrılıyor ve Mestia’ya geri dönüş yapıyoruz. Konaklama otelimizde

5

5. Gün MESTİA – TİFLİS

Sabah kahvaltısını otelden aldıktan sonra Zugdidi, Kutaisi şehirlerinden geçip Gori şehrine ulaşıyoruz. Mağara şehir olarak bilinen, tarihi Bronz Çağ’a dayanan ve Orta Çağ’a kadar mimarisine yeniliklerin katıldığı antik Uplistsikhe Mağara Kasabası’nı ziyaret ediyoruz. Tiflis’e varıyoruz. Akşam yemek molası veriyoruz. Konaklama otelimizde.

6

6. Gün TİFLİS

Sabah kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Sameba Katedrali, Mtshkeda şehri ( bölgede ilk kurulan yerleşim alanı ) 6. yy eseri Jvari Manastırı ve 11. yy. eseri Svetitskhoveli Manastırı’nı sonrası Tiflis’e geri dönüş. Freedom Square Heykeli, Rustaveli Caddesi, Tiflis metrosu, Parlamento Binası, Vake park, Kaplumbağa gölü, Etnografya müzesi, Vernisaj Pazarı, Altın, Gümüş, Antika Pazar, Marjanıshvili caddesi, Metekhi köprüsü, Teleferik, Kartlis Deda ( Gürcü ana heykeli ), Cumaa camii, Kükürt hamamları, Sinagog, Ermeni, Rus, Gürcü Ortodoks Kiliseleri, Kral Vahktang Gorgasali, Narikale Kalesi, Aşıklar Köprüsü’nü geziyor ve Sharden barlar sokağında serbest zaman veriyoruz. Konaklama otelimizde.

7

7. Gün TİFLİS BORJOMİ – AHISKA – KUTAİSİ – BATUM

Sabah kahvaltısı sonrası otelden ayrılıyoruz. Gori Stalin Müzesi, Borjomi şehri, Borjomi milli parkı, Ahıska şehri, Ahıska kalesi müzesi, Kutaisi şehri, Bagrati katedrali, Sataplia milli parkı ve mağarasını geziyoruz .Ardından Batum’a varıyoruz. Otelimize yerleşme ve konaklama otelimizde

8

8. Gün BATUM - RİZE - TRABZON

Sabah kahvaltısı otelden ayrılıyoruz. Batum’da son alışverişlerimizi tamamlayıp Sarp sınır kapısına geçiyoruz. Gümrük işlemlerimizi tamamlayıp, Ülkemize geri dönüyoruz. Arhavi Mençuna Şelalesi, Rize merkez, Rize kalesi, Ziraat çay bahçesi Trabzon’da turumuzu tamamlıyoruz. Bir sonraki turumuzda buluşmak dileğiyle