Samsun Çıkışlı
Hareket Noktası
4 Gün 3 Gece
süre

YENİ NORMALLEŞME KURALLARI GEREĞİ ARACIMIZ KOLTUK

KAPASİTESİNE UYGUN DOLULUK ORANI İLE HAREKET EDECEKTİR.

TUR TARİHLERİ:  8 – 12 EYLÜL / 13 – 17  EKİM

DBL ODA  BİR KİŞİ   1150 TL.   SNG   FARKI  300 TL.     

KREDİ KARTLARINA 2 – 4 – 6 AY   TAKSİT İMKANI 

 

Kalkış Noktası Samsun-Ordu-Giresun- Trabzon
TUR SÜRESİ 3 Gece / 4 Gün
ÜCRETE DAHİL HİZMETLER
Lüx Seyir Travel araçları ile ulaşım
3 Gece Konaklama
4 Sabah Kahvaltısı
3 Akşam Yemeği
Zorunlu Seyahat Sigortası
Profesyonel Rehberlik Hizmeti
Milli Park Giriş Ücreti
Araç içi ikramlar
Seyir Travel Refakati
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Müze ve ören yerleri giriş ücretleri
Tüm öğle yemekleri
Nemrut Krater Gölü
Akdamar Adası

 

 

Genel Şartlar

Paket tur fiyatlarımıza tüm vergiler dahildir. Ulaşım araçlarımızın türü Minibüs, Midibüs ve Otobüs olarak değişmektedir. Ödemeler kredi kartı veya havale ile yapılmakta olup tüm bakiye tur satış esnasında tahsil edilmektedir. SEYİR TRAVEL öngörülen asgari katılımın sağlanamaması nedeniyle tur iptal bilgisini en geç 1 ay önceden yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile katılımcıya bildirerek turu iptal etme hakkına sahiptir. Tur rehberlerimiz Turist Rehberleri Hizmetlerine ilişkin yönetmelikte yer alan maddeler ışığında çalıştırılmaktadır. Tüketicinin, paket tur sözleşmesinin imzalanmasından itibaren 7 gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin cayma hakkı bulunmaktadır. Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanıp, tek bir çocuk için kullanılır. 0 – 6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Tur esnasında rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Tur esnasında SEYİR TRAVEL sözleşmeye aykırılığın; katılımcının kusurunun bulunması, sözleşme ifa sürecine dahil olmayan üçüncü bir kişinin beklenmeyen ve önlenemez bir davranışının bulunması, mücbir sebep, paket tur düzenleyici ve aracısının gerekli tüm özeni göstermelerine rağmen öngöremedikleri ve engelleyemedikleri bir olayın meydana gelmesi durumu hallerinde sorumlu değildir. Bu broşürde yer alan bilgiler paket tur düzenleyicisi ve aracısı için bağlayıcıdır. Koltuk değişimi ( rotasyon ) uygulamamız bulunmamaktadır.Turlarımızda araçlarımızın 3 ve 4 numaralı koltukları rehberlerimiz için ayrılmakta olup misafirlerimize verilmemektedir. Tüm turlarımız ve servislerimiz için belirlenen noktalar dışında kesinlikle misafir alınışı ve bırakılışı yapılmamaktadır.

Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına Göre Aşağıdaki Şekilde Sınıflandırılır.

OTOBÜSLER: (30 – 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)

MERCEDES Travego/Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı   (cep telefonu kullanılmaz)

NEOPLAN Cityliner/Tourliner 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı  (cep telefonu kullanılmaz.)

MERCEDES Travego/Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı  (cep telefonu kullanılabilir)

 

MIDIBUSLER: (17 – 30 Kişi Sayılarında Kullanılır)

ISUZU TURKUAZ 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

ISUZU SULTAN 35+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

 

MINIBUSLER: ( 16’ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır)

VW VOLT 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

MERCEDES SPRINTER 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.

1

1. Gün

1.Gün : SAMSUN – TATVAN

Seyir Travel Kültür Turları kapsamında Türkiye’nin doğal Güzelliklerini keşfetmek için; 19:30 ‘da 19 Mayıs lisesi önünden ve 20:00 ‘da Türkiş Rizeli Oktay Usta Pastanesi önünden sizleri alarak Seyir Travel araç içi ikramları eşliğinde Tatvan’a doğru yolculuğumuz başlıyor.

2

2. Gün

2.Gün:ADİLCEVAZ – AHLAT –  NEMRUT KRATER GÖLÜ  – TATVAN

Sabah saatlerinde  Ahlat’a varış . Kahvaltı molası sonrası SELÇUKLU MEZARLARI’ni görme fırsatı bulacağımız AHLAT’da Volkanik kayalardan yapılan ve Selçuklu mezarları olarak adlandırılan devasa boyutlardaki mezar taşları üzerinde, onlarca sembol ve yazıları görme fırsatı elde ediyoruz. Daha sonra yolculuğumuzu sürdürerek TATVAN ‘a ulaşıyor ve bizi bekleyen minibüslerle NEMRUT KRATER GÖLÜ ‘ne ( EKSTRA 25 TL )  çıkıyoruz. Türkiye’nin en büyük krater gölü olan NEMRUT DAĞI KRATER GÖLÜ ‘ne ulaşıyoruz. Krater gölünü tepeden görebileceğimiz zirve noktasındaki fotoğraf molamızın ardından krater gölünü ve buhar bacalarını gezme fırsatı buluyor ve aynı yolculuk ile TATVAN ‘a geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Bitlis – Tatvan’daki otelimizde.

3

3. Gün

3.Gün:TATVAN, GEVAŞ – AKDAMAR ADASI – AKDAMAR –  VAN GÖLÜ – VAN

Sabah kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz . GEVAŞ’a doğru yola çıkıyoruz.1.5 saat süren yolculuğumuz sonrasında GEVAŞ’a ulaşıyor, iskeleden tekneye binerek 25 dakikalık yolculukla AKDAMAR ADASI’na ulaşıyoruz( EKSTRA 25 TL )  İncil ve Tevrat konulu kabartmalarıyla dikkat çeken KUTSAL HAÇ KİLİSESİ olan AKDAMAR KİLİSESİ’ni geziyoruz. Kilise ziyaretimizin ardından EDREMİT yolu üzerinden VAN Merkeze ulaşıyoruz. Urartuların başkent olarak kabul edilen VAN’da ilk olarak kaleyi görme fırsatı buluyoruz. Göl kıyısında muhteşem bir manzaraya ev sahipliği yapan VAN KALESİ çevresinde Urartulara ait bir çok yapının yanı sıra çözümlemeler yapılmış anıtsal Urartu yazıtlarını da görme imkânı bulacağız. Van’ın meşhur Urartu gümüş sanatı olan Savat ve Aruban sanatları hakkında bilgi almak üzere Gümüş Atölyesi’ne gidiyoruz. Birçok Anadolu kültürünün ev sahibi olan VAN ‘da İran, Ermeni, Türkmen halı ve kilimler üzerine detaylı bir bilgilendirme alarak yok olmaya yüz tutan bu sanatın inceliklerini hep beraber öğreniyoruz. Hali, kilim atölyesinin ardından Van’daki otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama VAN ‘da ki otelimizde.

4

4. Gün

4.GünVAN – MURADİYE ŞELALESi – DOĞU BEYAZİT – İSHAK PAŞA SARAYI   – KARS

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, yola çıkıyor ve VAN ‘dan ayrılıyoruz. Sıradaki durağımız Bend-i Mahi Çayı üzerindeki çoşkulu bir şekilde akan MURADİYE ŞELALESİ köpürerek dökülen şelalenin manzarasında kahvelerimizi içerek bol bol fotoğraf çektirme şansı buluyoruz. Vereceğimiz serbest zaman sonrasında volkanik görüntüler eşliğinde Tendürek  Dağları çevresinde yapacağımız yolculuk sonrasında 1625 rakımlı DOĞU BEYAZIT ‘a geçiyoruz. Çarşısında vereceğimiz alışveriş molasında yan yana sıralanmış Pasajlarda pek çok farklı ürünü normal fiyatlarından çok daha ucuza alma şansını bulabilirsiniz. Serbest zamandan sonra İSHAK PAŞA SARAYI ‘na çıkıyoruz. 220 yıllık bu saray yapıldığı günden bu yana tüm Doğu Anadolu’nun sembol yapısı olmuştur. Bütün ovaya tepeden bakan konumuyla, birbirinden eşsiz taş işlemeli Anıtsal Kapılarıyla, 116 odalı muhteşem bir saray yapısı bizi bekliyor. Buradaki gezimizin ardından uzunca bir süre Ermenistan sınırına paralel bir şekilde giderek 850 rakımlı IĞDIR ‘a ulaşıyoruz. Dikkatle bakarsanız Ervanin Evler ve sınırımıza çok yakın kurulmuş olan METZAMOR NÜKLEER SANTRALİ ini de görebilirsiniz. Doğu’nun Çukurova’sı olarak adlandırılan IĞDIR, yüksek dağların arasına sıkıştığı için çevresinden çok daha yumuşak ve iliman bir havaya sahip olan ovada her türlü sebze ve meyve hatta pamuk bile yetişmektedir. Iğdır’in sırtını dayamış olduğu, 5137 m. yüksekliğiyle ülkemizin en yüksek dağı olan Ağrı Daği ‘ni fotoğraflamak için uygun bir noktada durup, fotoğraf molası vereceğiz. Mola sonrasında KARS’a doğru yol alıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama KARS’daki otelimizde.

5

5. Gün

5.Gün:KARS -ANİ HARABELERİ – SARIKAMIŞ – ERZURUM  

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra, ilk olarak tam Ermenistan sınırında yer alan ANI HARABELERÍ ‘ne gidiyoruz.1000 yıl öncesinin bölgenin en büyük, en zengin şehri olan ANÍ’de SURLARI,KAPILARI,RESİMLİ KİLİSE, TIGRAN HONEST KİLİSESİ, EBUL EL MENUÇEHR CAMİSİ,İPEKYOLU KÖPRÜSÜ gibi eserler görerek 2 ülke arasında sınırı oluşturan Arpaçay’a tepeden bakarak bu unutulmaz geziyi tamamlayacağız. Hem doğulu hem batılı özellikleriyle çevresindeki Erzurum, Ağrı, Iğdır gibi ilerden kültürel anlamda çok farklı, kıpır kıpır, sokakları hayat dolu bir şehri olan, 1877 yılından sonraki 40 yıl boyunca Rus işgalindeyken yeniden kurulan, Baltık mimarisinin ülkemizde en iyi izlenebileceği merkezlerden birisi olan KARS ‘daki turumuza başlıyoruz. Birbirini 90 derecelik açıyla kesen sokaklar, cepheler süslü, kesme taş binaları ile KARS ‘ çok sevecek, Kars şehir merkezine bir kartal yuvası gibi tepeden bakan KARS KALESİ, Katedral diye de bilinen 12 HAVARİLER KİLİSESİ gezlerini yaptıktan sonra serbest zamanda şehrin sokaklarında dolaşma imkanı bulacağız. KARS turumuzun bitiminde Doğu Anadolu’nun en büyük şehirlerinden ve aynı zamanda 1900 m. yüksekliğiyle ülkemizin en yüksek tek şehri merkez ve eski eserlerinin neredeyse tamamı, volkanik, bazaltk kara taştan olan, ERZURUM ‘a doğru yolculuğumuzu sürdürüyoruz. Yolumuz üzerinde SARIKAMIŞ ‘daki şehtliği ziyaretimizin ardından Erzurum’a ulaşıyoruz. Yemek molamızda Erzurumun meşhur cağ kebabını  ve burma kadayıfını taddıktan sonra şehir gezimize başlıyoruz. Kırlangıç Kubbeli ULU CAMİİ ve ERZURUM’un sembolü haline gelen; usta ile çırağın söylencesine konu olan ÇİFTE MİNARELİ MEDRESE’yi görüyoruz. ÜÇ KÜMBETLER ve kentin bir başka gösterişli yapısı YAKUTIYE MEDRESESİ Kanuni Sultan Süleyman dönemine ait Mimar Sinan’ın Kibris Fatihi Sadrazam Lalapaşa için yaptığı LALAPAŞA CAMIi ‘ni ziyaret ediyoruz. Ardından oltu ve yöresel hediyelik eşyaların da satışının yapıldığı TAŞHAN da serbest zaman sonrası  dönüş yolculuğumuz başlıyor.  Yoldaki molalarımızın ardından Samsun’a varıyoruz ve sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki gezilerimizde buluşmak dileğiyle sizlerle vedalaşıyoruz.